Pielęgnacja skórzanych mebli

Pielęgnacja skórzanych mebli

24 stycznia, 2019 0 przez admin1977

Meble skórzane zawsze będą stylowe, a także zdumiewająco atrakcyjne. Żeby służyły nam na lata musimy je odpowiednio pielęgnować. W jaki sposób pielęgnować meble ze skóry?

Konserwacja mebli skórzanych

Chwilę po zakupie kanapy ze skóry czy skórzanego fotela, trzeba go pokryć specjalistycznym środkiem ochronnym, który powinien zapobiegać wnikaknie zanieczyszczeń w skórę.

Meble skórzane powinniśmy umiejscowić w pomieszczeniu jak najdalej od grzejników, jak również w obszarze, do którego nie dosięgają promienie słoneczne.

meble ze skóry, meble skórzane, meble

meble ze skóry, meble skórzane, meble

Dzięki temu nie doprowadzimy do przesuszania. Meble skórzane należy stale czyścić.

Na co dzień ściągamy z nich kurz miękką szmatką, najlepiej z mikrofazy. Co kilka miesięcy należy starannie doczyścić nasze meble przy użyciu środków przeznaczonych do pielęgnacji skórzanych mebli.

Zobacz  też rejestracja numeru prepaid online

Po dokładnym czyszczeniu, po raz kolejny należy nanieść na skórę środek konserwujący. Nie kupuj produktów wątpliwego pochodzenia, bądź tych, które nie są dedykowane do skóry, gdyż w ich składzie mogą znajdować się rozpuszczalniki, które poniszczą jej lico.

Gdy skóra ulegnie zadrapaniu, rozdarciu bądź poplamieniu, którego nie usuniemy sami, lepiej poprosić o pomoc profesjonalną firmę, która sprawi, że nasz skórzany mebel będzie wyglądał jak nowy.

Zobacz również Tanie tablety